A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Regional Business News
Birleşik Devletler ve Kanada’da yayımlanmış Regional Business News, The Washington Post ve PR Newswire US gibi 100’den fazla yerel işletme yayınından haberlere tam metin erişim sağlamaktadır.
Retail Week
Perakende sektörüne ait haberleri, piyasa raporlarını ve sektörle ilgili analizleri kullanıma sunmaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.
Sage Journals Online
Sosyal, beşeri ve yaşam bilimleri alanlarında 1.116 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.
Science Direct
Eski sayıları dahil olmak üzere sosyal bilimler, beşeri bilimler ve diğer birçok disiplinde 2.293 dergi içermektedir.
SCIMAGO
Bilimsel ve akademik amaçlarla kullanılan, bilimsel yayın performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir. Araştırmalarda kurumların yerini ve araştırma performansını görüntülemeye de yardımcı olur.
Scopus
5.000’den fazla yayıncıdan, 24.600’den fazla hakemli dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.
SOBIAD
Türkiye’de sosyal bilimler, fen ve sağlık alanında yayımlanan 1.325’den fazla dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.
Social Sciences Index Retrospective
Sosyal ve beşeri bilimler alanında 1907-1983 yılları arasında yayımlanmış yaklaşık bir milyon bibliyografik kaydı içermektedir.
Springer e-Books
Mühendislik, hukuk, bilgisayar bilimleri, kriminoloji ve ilgili bilim dallarına ait BİLGİ Kütüphanesi taragından satın alınan 9.205’den fazla e-kitap ve referans kaynağına tam metin erişim sağlar.
SpringerLink
Eski sayıları dahil olmak üzere 2.281 tam metinli dergiyi kullanıma sunmaktadır. Dergiler finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, mühendislik, hukuk, tarih, siyaset, sosyoloji ve diğer bilim alanlarını içermektedir.
Swisslex Hukuk Veritabanı
İsviçre hukukuyla ilgili 570.000'den fazla doküman, Federal ve Kanton mahkeme kararlarını içermektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Hukuku, EuGH kararları, Resmi Gazeteden anlaşma ve yönetmeliklere, 85’den fazla hukuk dergisine, 3.775'den fazla kitaba, 1.470’den fazla hukuk tezine erişim sağlamaktadır.
Taylor & Francis Online
Eski sayıları dahil olmak üzere 2.239 tam metinli dergi bulunmaktadır. Dergiler; finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularındadır.
T.C. Resmi Gazete
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılan Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.
Teacher Reference Center
Eğitim alanında 220'den fazla hakemli dergiyi özetleri ile birlikte indekslemektedir.
TR Dizin
Sosyal, fen ve beşeri bilimler alanında Türkiye'de yayımlanan 1.425’den fazla dergiye erişim sağlamaktadır.
Turnitin
İntihal tespiti yapan ve kopyacılığı önleyen bir yazılım sistemidir. Öğrenci ödevleri, projeler, tezler, makaleler Turnitin sistemine yüklenerek, sistem tarafından internette veya web sayfalarında, ticari elektronik veri tabanlarında yer alan makalelerden ve elektronik kitaplardan karşılaştırılarak rapor alınabilmektedir.
UNIDO
Endüstriyel istatistik veri tabanı imalat sektör verisini içermektedir. INSTAT4 ise, ekonomilerin zaman içindeki yapısal dönüşümünün derinlemesine analizini yapma olanağı sunmaktadır.
Vidobu
Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan 11.570’den fazla video eğitim ve 595’den fazla eğitim seti içermektedir. Kişisel gelişim, mesleki gelişim, ofis programları, bilişim teknolojileri ve fotoğrafçılık alanlarını içermektedir.
Web News
Tüm dünyadan farklı konularda 14.000'den fazla kaynaktan derlenen haberlere erişim sağlamaktadır.
Web of Science - Book Citation Index - Science (BKCI-S)
Bilim ve teknoloji alanında yayımlanmış kitapların yer aldığı bir atıf indeksidir.