A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
JSTOR Business IV
İktisat ve maliye alanlarında 210 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR e-Book Collection
JSTOR e-Kitap Koleksiyonu sanat, sosyal bilimler, tarih, hukuk ve ekonomi alanında Colombia University Press, Cornell University Press, Edinburg University Press, Liverpool University Presss, Manchester University Press ve Yale University Press gibi 53 yayınevinin 48.000’den fazla elektronik kitabına tam metin erişim sağlar.
JSTOR Ekoloji ve Botanik II
Biyolojik bilimler, botanik & bitki bilimi, ekoloji ve evrim biyolojisi alanlarında 86 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.
JSTOR Hebrew Journals
Dil & edebiyat ve arkeoloji alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren 52 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Ireland Collection
Sanat, insani bilimler, sosyal bilimler, müzik ve matematik alanlarında İrlanda ile ilgili 74 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Jewish Studies
Tarih, din, dil & edebiyat alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve İbranice dillerinde 56 tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Life Sciences
Ekoloji, botanik, zooloji, sağlık bilimleri ve epidemiyoloji alanlarında 206 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Sustainability
Çevre ve bitki bilimi, tarım ve genetik alanlarında 1.262 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
Kluwer Arbitration
Arbitration International, Journal of International Arbitration, ASA Bulletin gibi uluslararası tahkim konulu 22 dergiye ve 370’den fazla kitaba erişim sunmaktadır. Aynı zamanda International Council for Commercial Arbitration (ICCA) ve Institute for Transnational Arbitration (ITA) gibi tahkim alanında çalışmalar yapan dünyaca ünlü organizasyonların yardımı ile hazırlanmış yardımcı araçlara erişim sağlar. Kluwer Arbitration içerikleri, tahkim alanında dünya çapında otorite olarak kabul edilen profesyoneller tarafından denetlenmektedir.
KPY e-Book Collection
KPY e-kitap koleksiyonu, kültür politikaları ve yönetimi konusunda yayınlamış 58'den fazla kitabı içermektedir.
Lebib Yalkın
Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır.
Legal Bank
Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. Mevzuat ve içtihatlar 68 konu başlığı altında sunulmaktadır.
Legal Online
Legal Yayıncılık tarafından yayımlanan 500’den fazla e-kitaba ve 12 adet hukuk dergisinin tüm sayılarına tam metin erişim sağlar.
Lexpera
Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi hukuk bilgi kaynaklarını içermektedir. Bu veri tabanında 2.706.605’den fazla karar ve 692 kitap bulunmaktadır.
Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA)
Kütüphane, bilgi okuryazarlığı, bilgi ve belge yönetimi alanlarında 610'dan fazla dergiyi indekslemektedir.
MasterFILE Complete
1922 yılından günümüze 2.300’den fazla tam metinli dergiye ek olarak 870’den fazla referans kitabına, 55.100’den fazla birincil kaynak dökümanı ve 1.8 milyon civarında görsele (fotoğraf, harita, bayrak) erişim sağlamaktadır. İşletme, sağlık, spor, eğlence, eğitim, moda ve diğer sosyal bilimler gibi disiplinleri kapsamaktadır.
MasterFILE Reference eBook Collection
Bilgisayar, bilim, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor ve tarih konularında 800’den fazla elektronik kitaba tam metin erişim sağlamaktadır.
Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL)
Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) veri tabanı uluslararası kamu hukuku alanında 2.250’den fazla makaleye erişim sağlamaktadır.
MEDLINE® with Full Text
1949 yılından günümüze MEDLINE’da indekslenen 5.200'den fazla dergiyi tam metin olarak içermektedir.
Mendeley
Araştırmalarınızı yazmanıza, düzenlemenize, başkalarıyla çevrimiçi işbirliği yapmanıza, araştırmaları keşfetmenize yardımcı olan referans yönetim sistemidir.