A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Academic Journals (Nature Publishing Group)
Klinik bilimleri, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında 1997’den günümüze 38 dergiye erişim sağlamaktadır.
Academic Search Ultimate
11.900’den fazla tam metinli, farklı disiplinleri kapsayan dergi veri tabanıdır. Dergiler; bankacılık, finans, medya, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını içermektedir.
Academic Video Online
Farklı disiplinlerde 64.000’den fazla film, belgesel ve ödüllü videoları içermektedir. Bu veri tabanına her ay yeni içerik eklenmektedir.
Applied Science & Business Periodicals Retrospective Index (1913-1983)
Yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanında 1913-1983 yılları arasında yayımlanmış olan 2.000 süreli yayından 4,5 milyondan fazla bibliyografik kaydı içermektedir.
Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983 (Uygulamaları Bilimler ve Teknoloji)
Uygulamalı bilimler ve teknoloji alanında 1913-1983 yılları arasında yayımlanmış olan 1.400 süreli yayından 3 milyondan fazla bibliyografik kaydı içermektedir.
Art & Architecture Source
Mimarlık, iç mimarlık, güzel sanatlar, dekorasyon, endüstriyel tasarım, arkeoloji, kentsel tasarım, peyzaj mimarisi gibi alanları içermektedir. Bu veri tabanı, 1914 yılından itibaren 480’i hakemli olmak üzere 770'ten fazla tam metinli dergiye, 220 tam metin kitaba ve 63.000’den fazla görsele erişim sağlamaktadır.
Artprice
729.428’den fazla sanatçı bilgisini, 27 milyonun üzerinde eserin açık artırma fiyatını, indekslerini ve sanat piyasası bilgilerini içeren bir veri tabanıdır. Ayrıca 1700 yılından günümüze kadar 130 milyon sanat eserinin görüntü ve gravürünü, dünyadaki sanat piyasası bilgilerini kapsamaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.
ARTSTOR
Mimari, sanat, beşeri bilimler ve fen bilimleri alanlarında yaklaşık 2,5 milyondan fazla görsele erişim sağlayan veri tabanıdır. Bu veri tabanındaki görseller eğitim ve araştırma amaçlı olarak görüntülenmekte ve yönetilebilmektedir.
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
Türk dili, tarihi ve kültürüne ilişkin önemli kaynakları, araştırma, inceleme ve tercümeleri kapsar.
Beck- e Bibliothek
Kamu hukuku, medeni hukuk ve ceza hukuku alanlarında 65 e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Beck Online
Alman Hukuku ile ilgili mevzuatı, 1 milyondan fazla içtihatı, 500 adet e-kitabı ve 115’den fazla dergiyi içermektedir.
The Belt and Road Initiative Reference Source
Ekonomi, finans, coğrafya, hukuk, mimarlık, tarım, teknoloji, inşaat mühendisliği ve lojistik alanında 5.000 tam metin dergiye, 50’den fazla gazeteye erişim sağlar.
Bloomsbury Fashion Central
Giyim ve moda üzerine farklı disiplinlerde metin, fotoğraf ve dergi içeriği sağlayan veri tabanıdır.
Britannica Academic Edition
85.000'den fazla makale, 800.000’nin üzerinde tam metni süreli yayın, 50.000’nin üzerinde resim, 2.000'den fazla video, 10.000'den fazla e-kitap ve referans kaynağı bulunmaktadır. Bunların dışında blog sayfaları, içeriği Dünya Bankasından sağlanan "World Data Analyst" portalı, Biyografi bölümü, Dünya Atlası ve "Timeline" portalın sundukları arasındadır. Kampüs dışı erişim için: kullanıcı adı:bilgi şifre access
Business Periodicals Index Retrospective
1913-1982 yılları arasında yayımlanmış akademik ve ticari dergileri indekslemektedir. 1.000’den fazla süreli yayın ve 2.500.000’den fazla makalenin bibliyografik kaydına erişilebilmektedir.
Business Source Ultimate
5.224’den fazla tam metinli dergi, ülke raporları ile şirket profilleri, pazar araştırma raporları ve diğer kaynaklar bulunmaktadır. Dergiler; yönetim bilimleri, ekonomi, finans ve uluslararası finans konularını kapsamaktadır.
Cambridge Journals Online
Sosyal ve beşeri bilimler alanında eski sayıları dahil 372 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.
Central & Eastern European Academic Source
Edebiyat, tarih, sosyoloji, fen bilimleri, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik ve sağlık bilimleri alanında 660 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
China STM Focus
Matematik, askeri bilimler, bilgi bilim, fizik, çevre, mimarlık, mühendislik, enerji, tıp, sağlık bilimleri, sanat, siyaset bilimi, edebiyat, tarih, felsefe, politika, hukuk, eğitim, ziraat, ekonomi gibi konularda Çin’de, İngilizce yayımlanan 291 akademik e-dergiyi ilk sayısından günümüze tam metinli olarak erişime sunar. Ayrıca 4.867 adet konferans bildirisini de içermektedir.
The Cochrane Library
Sağlık hizmetleri alanında kanıtlanmış araştırmaları, klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve tanısal testler ile ilgili 1.5 milyondan fazla kaydı içeren, kanıta dayalı tıp veri tabanıdır.