Kütüphaneler Arası Ödünç (ILL)

BİLGİ Kütüphanesinde bulunmayan kitap ve makalelerin yurt içinden veya yurt dışından sağlanarak üniversitemizdeki akademik çalışmaları desteklemek amacıyla sunulan bir hizmettir. ILL hizmetlerinden öğretim elemanları, doktora ve yüksek lisans öğrencileri yararlanabilmektedir. ILL isteklerini online olarak  http://opac.bilgi.edu.tr/illb adresinden kütüphaneye iletebilirler.

Kütüphaneler Arası Ödünç Verme (ILL) “Diğer Üniversite Kütüphaneleri”

Kütüphaneler arası işbirliği takip sistemi kapsamında İstanbul içerisinde yer alan anlaşmalı kurumlara maksimum 10 Kitap, 15 gün süre ile ödünç verilmektedir. (İstanbul) Kütüphaneler arası işbirliği takip sistemi kapsamında İstanbul dışında yer alan anlaşmalı kurumlara maksimum 10 Kitap, 21 gün süre ile ödünç verilmektedir. (İstanbul Dışı)

Kütüphaneler Arası Ödünç Verme (ILL) “Bilgi Kütüphanesi Kullanıcıları”

Diğer üniversite kütüphanelerinden talep edilebilecek kaynak sayısı, o üniversitenin ILL politikasına göre değişmektedir. ILL ile ödünç alınan kaynaklar 15 gün süre ile kullanılabilir. "ILL" istekleriniz kütüphaneye ulaştıktan sonra 3 iş günü bekletilmektedir.  Kaynaklar teslim alınmadığı takdirde karşı kuruma geri gönderilmektedir."  

Makale, Tez ve Kitap Bölümü Sağlama

Kütüphanemizde bulunmayan fakat diğer üniversite kütüphanelerinde bulunan makale tezler KİTS( Kütüphaneler arası İş Birliği Takip Sistemi)  veya TUBESS ( Türkiye Belge Sağlama Sistemi) üzerinden kütüphaneler arası ödünç alma (ILL) yöntemiyle sağlanmaktadır.

Hangi Materyaller Ödünç Verilmez?

Referans materyalleri, nadir eserler ve bir süreli yayının tamamı ödünç istenemez.

Diğer üniversite kütüphanelerinden kaynak ödünç almak için aşağıdaki formları doldurunuz.