in-transit

In Transit

Bir kampüste bulunmayan kütüphane kaynakları, In-Transit uygulaması ile diğer kampüslerden istenebilir. İstanbul Bilgi Üniversitesi akademik, idari personel, yüksek lisans ve doktora öğrencileri farklı kampüste bulunan kaynağı In-Transit ile bulundukları kampüsten ödünç alabilir ve iade edebilirler. Transfer isteği için, istenilen kaynağın künyesi ve nereden nereye transfer edileceği kutuphane@bilgi.edu.tr adresine e-posta ile bildirilmelidir.

In-Transit işlemleri; Pazartesi-Cuma saat: 09:00-17:30 arası yapılmaktadır. In-Transit gönderimleri muhaberat aracılığıyla yapıldığı için, Saat 12:00'dan sonraki işlemler birgün sonra diğer kampüse ulaşır.

In-Transit işlemleri genel koleksiyon kaynakları için geçerlidir. Kısa süreli ödünç verilen (Reserve) ve special koleksiyondaki kaynaklar In-Transit gönderilmez. Bu kaynaklardan kullanıcı ilgili kampüs kütüphanesine giderek yararlanabilir.

In-Transit istenen kaynaklar transfer edilen kampüs kütüphanesinde 3 gün boyunca bekletilir. 3 gün içinde alınmayan kaynaklar, ilgili kampüse geri gönderilir.