BİLGİ Kütüphane

Kütüphaneyi nasıl kullanırım?

BİLGİ Kütüphanelerinde 188.000’den fazla basılı kaynak, 62.500’den fazla e‐dergi, 655.000’den fazla e‐kitap, 127 veri tabanı ve e‐ansiklopedi bulunmaktadır. Kütüphane koleksiyonundan yararlanmak için kütüphaneye kayıt olmanız gerekmektedir.

Kütüphaneye nasıl kayıt olabilirim?

Kütüphane hesabınızı oluşturmak için kütüphane kayıt formunu doldurmalısınız.

Kütüphaneden ne kadar süreyle ödünç kaynak alabilirim?

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkte yer alan Ödünç Verme Politikamızı inceleyebilirsiniz.  https://library.bilgi.edu.tr/tr/odunc-iade-politikasi/

Kütüphane hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

SIS kullanıcı adı ve şifreniz ile kütüphane hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer SIS bilgilerinizle giriş yapamazsanız, “Kütüphane hesabı ile giriş” yap alanından şifre oluşturabilirsiniz. Şifre oluşturmak için; İsim: İsim  Soy isim, Öğrenci/Personel No: Öğrenci/Personel Numaranızı yazıp, PIN alanını boş bırakarak Submit’e tıklamanız durumunda yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Kampüs dışından kütüphane kaynaklarına nasıl erişebilirim?

Elektronik kaynaklara kampüs dışından erişmeye çalıştığınızda, sistem otomatik olarak kütüphane hesabınızı soracaktır. Kütüphane hesabınıza giriş yaptığınız zaman, elektronik kaynaklara kampüs dışından erişebilirsiniz.

Kaynakların süresini nasıl uzatabilirim?

Ödünç alınan materyal başkası tarafından ayırtılmamışsa (hold konulmamışsa), ödünç alma süresi web üzerinden uzatılabilir. İade tarihini uzatma işlemi telefonla veya e-postayla yapılmamaktadır. Ödünç süresi uzatılmak istenen materyalin süresi dolmadan uzatma işlemi yapılmalıdır. Ödünç süresini uzatmak kullanıcının sorumluluğundadır. Her kullanıcı kütüphaneye getirdiği materyalin uzatma işlemini ödünç verme bankosunda kendi yaptırmalıdır.

Daha önce ödünç aldığım kaynakların listesini görebilir miyim?

Kütüphane hesabınıza giriş yaptıktan sonra, daha önce ödünç aldığınız kaynakların listesini my reading history alanından görebilirsiniz.