A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Central & Eastern European Academic Source
Edebiyat, tarih, sosyoloji, fen bilimleri, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik ve sağlık bilimleri alanında 660 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
China Academic Focus
Matematik, askeri bilimler, bilgi bilim, fizik, çevre, mimarlık, mühendislik, enerji, tıp, sağlık bilimleri, sanat, siyaset bilimi, edebiyat, tarih, felsefe, politika, hukuk, eğitim, ziraat, ekonomi gibi konularda Çin’de, İngilizce yayımlanan 555 akademik e-dergiyi ilk sayısından günümüze tam metinli olarak erişime sunar. Ayrıca 7.297 adet konferans bildirisini de içermektedir.
Cochrane Library
Sağlık hizmetleri alanında kanıtlanmış araştırmaları, klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve tanısal testler ile ilgili 1.5 milyondan fazla kaydı içeren, kanıta dayalı tıp veri tabanıdır.
Cumhuriyet Online (Güncel Sayı ve Arşiv)
Cumhuriyet Gazetesinin 1930 yılından günümüze kadar yayımlanmış olan tüm sayılarına erişim sağlayan bir veri tabanıdır.
Dergipark
Türkiye’de yayımlanan tüm bilim alanları ile ilgili 2.165’den fazla akademik dergiye online ortamda erişim sağlamaktadır.
Directory of Open Access Books (DOAB)
415'den fazla yayıncıdan 34.520’den fazla açık erişimli kitaba erişim sağlamaktadır.
Directory of Open Access Journals (DOAJ)
Bu veri tabanı editoryal süreçlerden geçmiş, açık erişimi olan, bilimsel makaleleri içermektedir. Bu veri tabanında 15.000'den fazla dergi 5.649.964’den fazla makale bulunmaktadır.
DynaMed
American Ulusal Bilim Vakfı desteği ile hekimler tarafından hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed, güncel kanıta dayalı klinik referans kaynağıdır. Bu veri tabanı, 100.000’den fazla kaynağın özetine, güncel, geçerli ve pratik içeriğine erişim sağlamaktadır.
EBSCO e-Book Academic Collection: EBSCO
Antropoloji, ekonomi, işletme, bilgisayar, eğitim bilimleri, siyasal bilimler, mühendislik ve teknoloji, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe, dil ve edebiyat, hukuk, sağlık bilimleri, insan bilimleri, uluslararası ilişkiler ve diğer alanlarda 202.000'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
EBSCO e-Book Collection
EBSCOhost e-book veritabanı sosyal bilimler alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi tarafından satın alınan 3.725'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Education Index Retrospective
Eğitim bilimleri alanında 1929 – 1983 yılları arasında yayınlanmış 800’den fazla yayın ve 850.000’den fazla kitabın bibliyografik kaydını içermektedir.
Education Resources Information Center (ERIC)
Eğitim literatürü konusunda temel danışma kaynağıdır. 1966’dan günümüze 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC, 631.000’den fazla tam metin dokümana bağlantı verir.
Electrotheque
Yeni kayıtlara, müzisyenlere, enstrümanlara, müzik türlerine ve elektroakustik klasiklerine erişim sağlar. Bu veri tabanına erişmek için kullanıcı hesabı oluşturmak gereklidir.
Emerald Premier eJournal
Eski sayıları da dahil olmak üzere 309 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanında bulunan dergiler finans, ekonomi, eğitim, yönetim bilimleri ve bilgi yönetimi konularını kapsamaktadır.
EMIS Professional
EMIS, gelişen piyasalar hakkında bilgiler içeren önemli veri tabanlarını biraraya getirerek piyasa verilerinin etkili kullanımını sağlar. Bu veri tabanında 9.000'den fazla yayın bulunmaktadır. EMIS Professional ile araştırma yapılabilmekte, veriler karşılaştırılabilmekte ve raporlar oluşturulabilmektedir.
EndNote Web
Web tabanlı bir kaynakça yönetim programıdır. Word ve veri tabanı arayüzleri ile entegre çalışabilir. Tüm Bilgi mensupları bir hesap yaratarak EndNote'u online olarak kullanabilmektedir.
EUR-LEX
AB müktesebatının tamamına erişim sağlamakta olup, AB anlaşmalarını, mevzuatlarını, içtihad hukukunu, kanun tekliflerini ve AB Resmi Gazetesini içerir. EUR-Lex veri tabanında, yürürlükteki AB Mevzuatının tümüne erişim bulunmaktadır.
EUROPA: European Union Databases
Avrupa Birliği ve ilgili çeşitli alanlarda veri tabanlarını içerir.
European Views of the Americas
Amerika’daki Britanyalılar, Flemenkler, Fransızlar, dinler, inançlar, ticaret ve keşifler konusunda 32.000’den fazla kayda ait bibliyografik bilgi sağlar.
Europeana
Avrupa'nın müze, kütüphane, arşiv ve görsel-işitsel koleksiyonlarında bulunan 62 milyondan fazla dijital kaynağa erişim sağlamaktadır.