A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Sage Journals Online
Sosyal, beşeri ve yaşam bilimleri alanlarında 2006 - 2021 yılları arasındaki 1.116 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.
Sayısal Kitap
Sosyal bilimler, tarih, ekonomi, finans, sanat, edebiyat, mimarlık, eğitim ve hukuk alanlarında 729 elektronik kitap ve 2 elektronik dergiye erişim sağlamaktadır.
Science Direct
Eski sayıları dahil olmak üzere sosyal bilimler, beşeri bilimler ve diğer birçok disiplinde 2.265 dergi içermektedir.
SCIMAGO
Bilimsel ve akademik amaçlarla kullanılan, bilimsel yayın performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir. Araştırmalarda kurumların yerini ve araştırma performansını görüntülemeye de yardımcı olur.
Scopus
7.000’den fazla yayıncıdan, 25.040’dan fazla hakemli dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.
SOBIAD
Türkiye’de sosyal bilimler, fen ve sağlık alanında yayımlanan 1.502’den fazla dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.
Social Sciences Index Retrospective
Sosyal ve beşeri bilimler alanında 1907-1983 yılları arasında yayımlanmış yaklaşık 1 milyon bibliyografik kaydı içermektedir.
Springer e-Books
Mühendislik, hukuk, bilgisayar bilimleri, kriminoloji ve ilgili bilim dallarına ait BİLGİ Kütüphanesi taragından satın alınan 9.653’den fazla e-kitap ve referans kaynağına tam metin erişim sağlar.
SpringerLink
Eski sayıları dahil olmak üzere 2.283 tam metinli dergiyi kullanıma sunmaktadır. Dergiler finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, mühendislik, hukuk, tarih, siyaset, sosyoloji ve diğer bilim alanlarını içermektedir.
Swisslex Hukuk Veritabanı
İsviçre hukukuyla ilgili 570.000'den fazla doküman, Federal ve Kanton mahkeme kararlarını içermektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Hukuku, EuGH kararları, Resmi Gazeteden anlaşma ve yönetmeliklere, 85’den fazla hukuk dergisine, 4.500'den fazla kitaba, 1.470’den fazla hukuk tezine erişim sağlamaktadır.