A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Open Dissertations
1902’den günümüze Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş 1.200.000’den fazla doktora tezine tam metin erişim sağlamaktadır.
OpenAIRE
131 milyondan fazla yayın, 16 milyondan fazla data seti, 85.050’den fazla açık erişim kaynağı ve diğer açık erişimli dergileri kullanıma sunmaktadır. Ayrıca, Avrupa açık erişim politikaları ilgili rehber ve kılavuzlar da bulunmaktadır.
OVID LWW
Tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. 419 tam metin dergi içermektedir.
Oxford Bibliographies Online
Oxford Bibliographies Online veri tabanı Afrika, Latin Amerika, Yahudi çalışmaları, Amerikan, İngiliz, İrlanda edebiyatı, ekoloji, eğitim, felsefe ve halk sağlığı konularında ansiklopedilere erişim sağlar.
Son Erişim: 31 Aralık 2023
Oxford Handbooks Online
Oxford Hanbooks Online veri tabanı ekonomi, politika, müzik, edebiyat, felsefe, hukuk ve arkeoloji konularındaki el kitaplarına erişim sağlar.
Son Erişim: 31 Aralık 2023
Oxford International Commercial Arbitration (ICMA)
International Commercial Arbitration (ICMA), Oxford Legal Research Libray (OLRL)’nin ticari tahkim ile ilgili koleksiyonuna erişim sağlamaktadır.
Oxford Music Online
The Oxford Dictionary of Music ve The Oxford Companion to Music kaynaklarını içerir. Müzisyenler, müzik tanımları, enstrümanlar, müzik türleri hakkında bilgilerin yer aldığı online bir referans kaynağıdır.
Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL)
Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL) veri tabanı finans, çevre, dış ilişkiler , BM Uluslararası Örgütler, insan hakları, hava ve uzay, işbirliği, yatırım, sorumluluk, mülteci hukuku hakkında 209’dan fazla elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.
Oxford Scholarship Online
Oxford Scholarship Online veri tabanı tarih, ekonomi, matematik, müzik, psikoloji, hukuk, bilgisayar ve sağlık bilimleri alanında 35.000'den fazla elektronik kitaba erişim sağlar.
Son Erişim: 31 Aralık 2023
Oxford University Press Journals
518'den fazla tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Dergiler ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını kapsamaktadır.
T.C. Resmi Gazete
Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılan Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.