A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
EBSCO e-Book Collection
EBSCOhost e-book veritabanı sosyal bilimler alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi tarafından satın alınan 3.725'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
EBSCO eBook Super Collection
Antropoloji, ekonomi, işletme, bilgisayar, eğitim bilimleri, siyasal bilimler, mühendislik ve teknoloji, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe, dil ve edebiyat, hukuk, sağlık bilimleri, insan bilimleri, uluslararası ilişkiler ve diğer alanlarda 750.000'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Education Index Retrospective
Eğitim bilimleri alanında 1929 – 1983 yılları arasında yayınlanmış 800’den fazla yayın ve 850.000’den fazla kitabın bibliyografik kaydını içermektedir.
Education Resources Information Center (ERIC)
Eğitim literatürü konusunda temel danışma kaynağıdır. 1966’dan günümüze 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC, 631.000’den fazla tam metin dokümana bağlantı verir.
Electrotheque
Yeni kayıtlara, müzisyenlere, enstrümanlara, müzik türlerine ve elektroakustik klasiklerine erişim sağlar. Bu veri tabanına erişmek için kullanıcı hesabı oluşturmak gereklidir.
Emerald Premier eJournal
Eski sayıları da dahil olmak üzere 405 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanında bulunan dergiler finans, ekonomi, eğitim, yönetim bilimleri ve bilgi yönetimi konularını kapsamaktadır.
EMIS Professional
EMIS, gelişen piyasalar hakkında bilgiler içeren önemli veri tabanlarını biraraya getirerek piyasa verilerinin etkili kullanımını sağlar. Bu veri tabanında 2.000'den fazla içerik sağlayıcısı, 5.800’den fazla sektör raporu, 1 milyondan fazla sektor verisine erişim sağlamaktadır.
EndNote Web
Web tabanlı bir kaynakça yönetim programıdır. Word ve veri tabanı arayüzleri ile entegre çalışabilir. Tüm Bilgi mensupları bir hesap yaratarak EndNote'u online olarak kullanabilmektedir.
EUR-LEX
AB müktesebatının tamamına erişim sağlamakta olup, AB anlaşmalarını, mevzuatlarını, içtihad hukukunu, kanun tekliflerini ve AB Resmi Gazetesini içerir. EUR-Lex veri tabanında, yürürlükteki AB Mevzuatının tümüne erişim bulunmaktadır.
EUROPA: European Union Databases
Avrupa Birliği ve ilgili çeşitli alanlarda veri tabanlarını içerir.
European Views of the Americas
Amerika’daki Britanyalılar, Flemenkler, Fransızlar, dinler, inançlar, ticaret ve keşifler konusunda 32.000’den fazla kayda ait bibliyografik bilgi sağlar.
Europeana
Avrupa'nın müze, kütüphane, arşiv ve görsel-işitsel koleksiyonlarında bulunan 50 milyondan fazla dijital kaynağa erişim sağlamaktadır.
Eurostat
Avrupa Birliği üyesi ülkelerin her konuda ayrıntılı ve karşılaştırmalı istatistik bilgilerini içeren bir veri tabanıdır.