A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
İdealonline Tıp Kitapları Veri Tabanı
Diş hekimliği, hemşirelik, pediyatri, kardiyoloji, dahiliye, farmakoloji, anatomi, diyabet gibi konularda 400’den fazla Türkçe tıp kitabına erişim sağlar.
IEEE Xplore Digital Library
Bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimleri, iletişim, multimedya, müzik, nanoteknoloji, sibernetik, teknoloji ve toplum gibi konularda 408 dergi, 5.791 konferans serisi, 4.526 standart dahil 5 milyondan fazla kaynağa erişim sağlamaktadır.
IGI Global e-Books
Yazılım, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği, iş teknolojileri, veri tabanı teknolojileri, e-devlet, global ve çevre teknolojileri, eğitim teknolojileri, akıllı teknolojiler, bilgi yonetimi ve kütüphanecilik, tıbbi teknolojiler ve sağlık, genetik, multimedya teknolojileri, güvenlik teknolojileri, etik ve hukuk, sosyal teknolojiler alanlarında BİLGİ Kütüphanesi tarafından satın alınan 4.512 tam metin e-kitap içermektedir.
International Encyclopedia of the Social & Behavioral Sciences (26 cilt)
International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences veri tabanı sosyal ve davranış bilimleri alanında yayımlanmış olan ansiklopedinin online versiyonudur. İçeriğinde alanıyla ilgili 4.000 makale, bibliyografik referanslar ve konu indeksleri yer almaktadır.
JSTOR Arts & Sciences I – XV
İktisat, tarih, hukuk, sanat, felsefe, edebiyat, psikoloji, siyaset bilimi, din ve müzik alanlarında 2.144 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Business IV
İktisat ve maliye alanlarında 217 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR e-Book Collection
JSTOR e-Kitap Koleksiyonu sanat, sosyal bilimler, tarih, hukuk ve ekonomi alanında Colombia University Press, Cornell University Press, Edinburg University Press, Liverpool University Presss, Manchester University Press ve Yale University Press gibi 100'den fazla yayınevinin 67.000’den fazla elektronik kitabına tam metin erişim sağlar.
JSTOR Ekoloji ve Botanik II
Biyolojik bilimler, botanik & bitki bilimi, ekoloji ve evrim biyolojisi alanlarında 86 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.
JSTOR Hebrew Journals
Dil & edebiyat ve arkeoloji alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren 52 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Ireland Collection
Sanat, insani bilimler, sosyal bilimler, müzik ve matematik alanlarında İrlanda ile ilgili 74 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Jewish Studies
Tarih, din, dil & edebiyat alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve İbranice dillerinde 56 tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.
JSTOR Sustainability
Çevre ve bitki bilimi, tarım ve genetik alanlarında 1.262 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.
Kluwer Arbitration
Arbitration International, Journal of International Arbitration, ASA Bulletin gibi uluslararası tahkim konulu 23 dergiye ve 427’den fazla kitaba erişim sunmaktadır. Aynı zamanda International Council for Commercial Arbitration (ICCA) ve Institute for Transnational Arbitration (ITA) gibi tahkim alanında çalışmalar yapan dünyaca ünlü organizasyonların yardımı ile hazırlanmış yardımcı araçlara erişim sağlar. Kluwer Arbitration içerikleri, tahkim alanında dünya çapında otorite olarak kabul edilen profesyoneller tarafından denetlenmektedir.
KPY e-Book Collection
KPY e-kitap koleksiyonu, kültür politikaları ve yönetimi konusunda yayınlamış 58'den fazla kitabı içermektedir.
Lebib Yalkın
Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır.
Legal Bank
Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. Mevzuat ve içtihatlar 71 konu başlığı altında sunulmaktadır.
Legal Online
Legal Yayıncılık tarafından yayımlanan 582’den fazla e-kitaba ve 15 adet hukuk dergisinin tüm sayılarına tam metin erişim sağlar.
Lexpera
Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi hukuk bilgi kaynaklarını içermektedir. Bu veri tabanında 3 milyondan fazla karar ve 1.200 kitap bulunmaktadır.
Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA)
Kütüphane, bilgi okuryazarlığı, bilgi ve belge yönetimi alanlarında 610'dan fazla dergiyi indekslemektedir.
MasterFILE Complete
1922 yılından günümüze 2.300’den fazla tam metinli dergiye ek olarak 870’den fazla referans kitabına, 55.100’den fazla birincil kaynak dökümanı ve 1.8 milyon civarında görsele (fotoğraf, harita, bayrak) erişim sağlamaktadır. İşletme, sağlık, spor, eğlence, eğitim, moda ve diğer sosyal bilimler gibi disiplinleri kapsamaktadır.