A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Tümü
Veritabanları
Beck- e Bibliothek
Kamu hukuku, medeni hukuk ve ceza hukuku alanlarında 69 e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Bloomsbury Architecture Library
Bloomsbury Architecture Library veri tabanı mimarlık, mimari tarihi, tasarım, peyzaj ve iç mekan konularında 135 elektronik kitaba ve 2.607’den fazla fotoğraf, çizim ve bina planına erişim sağlamaktadır.
Directory of Open Access Books (DOAB)
500'den fazla yayıncıdan 65.000’den fazla açık erişimli kitaba erişim sağlamaktadır.
EBSCO e-Book Collection
EBSCOhost e-book veritabanı sosyal bilimler alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi tarafından satın alınan 3.725'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
EBSCO eBook Super Collection
Antropoloji, ekonomi, işletme, bilgisayar, eğitim bilimleri, siyasal bilimler, mühendislik ve teknoloji, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe, dil ve edebiyat, hukuk, sağlık bilimleri, insan bilimleri, uluslararası ilişkiler ve diğer alanlarda 750.000'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Europeana
Avrupa'nın müze, kütüphane, arşiv ve görsel-işitsel koleksiyonlarında bulunan 50 milyondan fazla dijital kaynağa erişim sağlamaktadır.
Handbook of Psychology 2nd Edition (12 cilt)
Psikoloji disiplininin her alanını kapsayan sürekli güncellenen birçok konuda kaynağa erişim sağlamaktadır. Bu edisyon; sinir biliminde, kanıta dayalı pratik uygulamalardaki keşifleri kapsamaktadır. Ayrıca sosyal, gelişimsel ve adli psikolojideki yeni bulguları içermektedir.
HiperKitap
Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Astronomi ve uzay bilimleri, bilgisayar, çevre bilimleri, dil ve edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, enerji, felsefe, psikoloji ve din, fizik, güzel sanatlar, hukuk, işletme ve yönetim bilimleri, kimya, kütüphanecilik, matematik ve istatistik, medya ve iletişim, mimarlık ve tasarım, mühendislik ve teknoloji, müze ve kültürel çalışmalar, müzik, politika ve uluslararası ilişkiler, sosyoloji, spor, seyahat ve turizm, tarım ve biyoloji, tarih ve tıp gibi konularda 28.000'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
İdealonline Tıp Kitapları Veri Tabanı
Diş hekimliği, hemşirelik, pediyatri, kardiyoloji, dahiliye, farmakoloji, anatomi, diyabet gibi konularda 400’den fazla Türkçe tıp kitabına erişim sağlar.
IGI Global e-Books
Yazılım, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği, iş teknolojileri, veri tabanı teknolojileri, e-devlet, global ve çevre teknolojileri, eğitim teknolojileri, akıllı teknolojiler, bilgi yonetimi ve kütüphanecilik, tıbbi teknolojiler ve sağlık, genetik, multimedya teknolojileri, güvenlik teknolojileri, etik ve hukuk, sosyal teknolojiler alanlarında BİLGİ Kütüphanesi tarafından satın alınan 4.512 tam metin e-kitap içermektedir.
International Encyclopedia of the Social & Behavioral Sciences (26 cilt)
International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences veri tabanı sosyal ve davranış bilimleri alanında yayımlanmış olan ansiklopedinin online versiyonudur. İçeriğinde alanıyla ilgili 4.000 makale, bibliyografik referanslar ve konu indeksleri yer almaktadır.
Istanbul Bilgi University Guide to Writing Academic Papers and Dissertations
İstanbul Bilgi Üniversitesinde, bilimsel yazı ve tez yazım sürecinde araştırmacılara kaynak olan e-kitaptır.
JSTOR e-Book Collection
JSTOR e-Kitap Koleksiyonu sanat, sosyal bilimler, tarih, hukuk ve ekonomi alanında Colombia University Press, Cornell University Press, Edinburg University Press, Liverpool University Presss, Manchester University Press ve Yale University Press gibi 100'den fazla yayınevinin 67.000’den fazla elektronik kitabına tam metin erişim sağlar.
KPY e-Book Collection
KPY e-kitap koleksiyonu, kültür politikaları ve yönetimi konusunda yayınlamış 58'den fazla kitabı içermektedir.
Legal Online
Legal Yayıncılık tarafından yayımlanan 582’den fazla e-kitaba ve 15 adet hukuk dergisinin tüm sayılarına tam metin erişim sağlar.
Lexpera
Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi hukuk bilgi kaynaklarını içermektedir. Bu veri tabanında 3 milyondan fazla karar ve 1.200 kitap bulunmaktadır.
MasterFILE Reference eBook Collection
Bilgisayar, bilim, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor ve tarih konularında 800’den fazla elektronik kitaba tam metin erişim sağlamaktadır.
Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL)
Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL) veri tabanı finans, çevre, dış ilişkiler , BM Uluslararası Örgütler, insan hakları, hava ve uzay, işbirliği, yatırım, sorumluluk, mülteci hukuku hakkında 209’dan fazla elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.
ProQuest Ebook Central
Antropoloji, ekonomi, işletme, bilgisayar, eğitim bilimleri, siyasal bilimler, mühendislik ve teknoloji, tarih, sosyoloji, psikoloji, felsefe, dil ve edebiyat, hukuk, sağlık bilimleri, insan bilimleri, uluslararası ilişkiler ve diğer alanlarda 270.468'den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır.
Sayısal Kitap
Sosyal bilimler, tarih, ekonomi, finans, sanat, edebiyat, mimarlık, eğitim ve hukuk alanlarında 729 elektronik kitap ve 2 elektronik dergiye erişim sağlamaktadır.