Kampüs Dışı Erişim

Kütüphane web sayfasına www.bilgi.edu.tr sayfasından Kütüphane butonuna tıklayarak veya http://library.bilgi.edu.tr adresini kullanarak erişebilirsiniz.

Kampüs dışından erişim yapabilmeniz için kütüphaneye kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için kütüphaneye gelerek bir kayıt formu doldurmalısınız.

Elektronik kaynaklara kampüs dışından erişim için http://library.bilgi.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra, makale ve daha fazlası aramalarınız için kırmızı daire ile çizilmiş alandan BASE’i seçmelisiniz.

Araştırma konunuzla ilgili anahtar kelimenizi yazıp search butonuna tıklayınız.

 Okumak istediğiniz kaynağa kampüs dışından erişimek için “BİLGİ Mensubu: Tam metin erişim için giriş yapınız” yazısına tıklayınız.

Açılan sayfada birincisi “Bilgi Kütüphanesi Login” alanına SIS kullanıcı adı (isim.soyisim) ve şifrenizi yazdıktan sonra öğrenci veya Öğr. Elemanı/personel’e tıklayarak kütüphane hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise alt tarafta bulunan “Kütüphane hesabı ile giriş yap” alanına kütüphane şifresi oluşturarak erişmektir. Adınız bölümüne isim, öğrenci/personel no bölümüne öğrenci/personel numaranızı yazıp, giriş butonuna tıklayın. Bir sonraki aşamada ekrana gelen PIN bölümünden oluşturacağınız şifreyi iki kez yazarak kütüphane hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kütüphane hesabınıza giriş yaptıkan sonra elektronik kaynaklara kampüs dışından erişim sağlayabilirsiniz.