BASE'de Aranmayan Veritabanları

 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z

Artprice

672.000’den fazla sanatçı bilgisini, 27 milyonun üzerinde eserin açık artırma fiyatını, indekslerini ve sanat piyasası bilgilerini içeren bir veri tabanıdır. Ayrıca 1700 yılından günümüze kadar 118 milyon sanat eserinin görüntü ve gravürünü, dünyadaki sanat piyasası bilgilerini kapsamaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

Beck Online

Alman Hukuku ile ilgili mevzuatı, 1 milyondan fazla içtihatı, 500 adet e-kitabı ve 100’den fazla dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Berg Fashion Library

Giyim ve moda üzerine farklı disiplinlerde metin, fotoğraf ve dergi içeriği sağlayan veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Cumhuriyet Online (Güncel Sayı ve Arşiv)

Cumhuriyet Gazetesinin 1930 yılından günümüze kadar yayımlanmış olan tüm sayılarına erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Kullanıcı adı: superuser@bilgi.edu.tr Şifre: 1234a

Kampüs Disi Erisim

The Encyclopaedia of Islam

İslam Ansiklopedisi’nin 12 cildini ve ek cildini içeren online versiyonudur. Her 3 ayda ortalama 125-150 makale eklenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

EUROPA: European Union Databases

Avrupa Birliği ve ilgili çeşitli alanlarda veri tabanlarını içerir.

Kampüs Disi Erisim

Global Economic Monitor

Gelişmekte olan ve yüksek gelirli ülkelerdeki küresel ekonomik gelişmelere ilişkin günlük güncellemeleri verir. GEM; döviz kurları, hisse senedi piyasaları, faiz oranları, emtia fiyatları ve gelişen piyasa senetlerine ilişkin günlük verileri vb. içeren bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

HukukTürk

Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuat Grupları, hukuk bibliyografyası, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

International Encyclopedia of the Social & Behavioral Sciences (26 cilt)

International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences veri tabanı sosyal ve davranış bilimleri alanında yayımlanmış olan ansiklopedinin online versiyonudur. İçeriğinde alanıyla ilgili 4.000 makale, bibliyografik referanslar ve konu indeksleri yer almaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Kazancı İçtihat Bilgi Bankası

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını içeren hukuk veri tabanıdır. Bu veri tabanına sadece kampüs içerisinden erişilmektedir.

Lebib Yalkın

Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. İçtihatlar 67 konu başlığı altında sunulmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Lebriz

Türkiye’deki sanat piyasası hakkında 982 müzayede kataloğu ve 5.426 sergide yer alan 163.157 esere erişim sağlamaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

PressReader

120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7.500’den fazla günlük gazeteye ve popüler dergiye orijinal formatıyla güncel olarak erişim sağlamaktadır. Gazetelerin 90 günlük arşivine erişilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Primal Pictures Anatomy.Tv

İnsan anatomisi ile ilgili 400.000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdaheleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri ve 6.500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı içeren veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Swisslex Hukuk Veritabanı

İsviçre hukukuyla ilgili 480.000'den fazla doküman, Federal ve Kanton mahkeme kararlarını içermektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Hukuku, EuGH kararları, Resmi Gazeteden anlaşma ve yönetmeliklere, 40’dan fazla hukuk dergisine, 300'den fazla kitaba, 200’den fazla hukuk tezine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

T.C. Resmi Gazete

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılıp Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Turkey Data Monitor

171 farklı veri tablosu ile Türkiye’nin makroekonomik verilerine erişim sağlayan interaktif bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Vidobu

Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan 10.940’dan fazla video eğitim ve 565’den fazla eğitim seti içermektedir. Kişisel gelişim, mesleki gelişim, ofis programları, bilişim teknolojileri ve fotoğrafçılık alanlarını içermektedir.

Kampüs Disi Erisim