Veritabanları

 A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
  Konuya göre filtrele:
Bibliyografyalar Bilgisayar ve bilişim Biyoloji Çevre ve çevrebilim Edebiyat ve dilbilim Eğitim bilimleri Ekonomi ve işletme Elektrik, elektronik mühendisliği Felsefe, etik ve din Fizik Hukuk İnşaat Mühendisliği Makina Mühendisliği Malzeme bilimi ve mühendisliği Matematik Medya ve iletişim Nanoteknoloji Politika bilimi Psikoloji Sanat, sanat tarihi Sosyoloji Tarih ve arkeoloji Tıp ve sağlık bilimleri

Academic Journals (Nature Publishing Group)

Klinik bilimleri, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında 1997’den günümüze 40 dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Academic Search Complete

8.800’den fazla tam metinli, farklı disiplinleri kapsayan dergi veri tabanıdır. Dergiler; bankacılık, finans, medya, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Academic Video Online

Farklı disiplinlerde 61.500’den fazla film, belgesel ve ödüllü videoları içermektedir. Bu veri tabanına her ay yeni içerik eklenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Applied Science & Business Periodicals Retrospective Index (1913-1983)

Yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanında 1913-1983 yılları arasında yayımlanmış olan 2.000 süreli yayından 4,5 milyondan fazla bibliyografik kaydı içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983 (Uygulamaları Bilimler ve Teknoloji)

Uygulamalı bilimler ve teknoloji alanında 1913-1983 yılları arasında yayımlanmış olan 1.400 süreli yayından 3 milyondan fazla bibliyografik kaydı içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Art & Architecture Source

Mimarlık, iç mimarlık, güzel sanatlar, dekorasyon, endüstriyel tasarım, arkeoloji, kentsel tasarım, peyzaj mimarisi gibi alanları içermektedir. Bu veri tabanı, 1914 yılından itibaren 480’i hakemli olmak üzere 780'den fazla tam metinli dergiye, 220 tam metin kitaba ve 63.000’den fazla görsele erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Artprice

672.000’den fazla sanatçı bilgisini, 27 milyonun üzerinde eserin açık artırma fiyatını, indekslerini ve sanat piyasası bilgilerini içeren bir veri tabanıdır. Ayrıca 1700 yılından günümüze kadar 118 milyon sanat eserinin görüntü ve gravürünü, dünyadaki sanat piyasası bilgilerini kapsamaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

ARTSTOR

Mimari, sanat, beşeri bilimler ve fen bilimleri alanlarında yaklaşık 2 milyondan fazla görsele erişim sağlayan veri tabanıdır. Bu veri tabanındaki görseller eğitim ve araştırma amaçlı olarak görüntülenmekte ve yönetilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Association for Computing Machinery (ACM) Digital Library

Programlama ve bilgi teknolojileri alanında eski sayıları dahil 58 adet tam metinli dergiye, konferans bildirilerine ve diğer yayınlara erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Beck Online

Alman Hukuku ile ilgili mevzuatı, 1 milyondan fazla içtihatı, 500 adet e-kitabı ve 100’den fazla dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Berg Fashion Library

Giyim ve moda üzerine farklı disiplinlerde metin, fotoğraf ve dergi içeriği sağlayan veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Britannica Academic Edition

85.000'den fazla makale, 800.000’nin üzerinde tam metni süreli yayın, 50.000’nin üzerinde resim, 2.000'den fazla video, 10.000'den fazla e-kitap ve referans kaynağı bulunmaktadır. Bunların dışında blog sayfaları, içeriği Dünya Bankasından sağlanan "World Data Analyst" portalı, Biyografi bölümü, Dünya Atlası ve "Timeline" portalın sundukları arasındadır.

Kampüs Disi Erisim

Business Source Complete

3.800’den fazla tam metinli dergi, ülke raporları ile şirket profilleri, pazar araştırma raporları ve diğer kaynaklar bulunmaktadır. Dergiler; yönetim bilimleri, ekonomi, finans ve uluslararası finans konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Cambridge Journals Online

Cambridge Journals Online elektronik dergi veritabanı, sosyal ve beşeri bilimler alanında eski sayıları dahil 380 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

China STM Focus

Matematik, askeri bilimler, bilgi bilim, fizik, çevre, mimarlık, mühendislik, enerji, tıp, sağlık bilimleri, sanat, siyaset bilimi, edebiyat, tarih, felsefe, politika, hukuk, eğitim, ziraat, ekonomi gibi konularda Çin’de, İngilizce yayımlanan 263 akademik e-dergiyi ilk sayısından günümüze tam metinli olarak erişime sunar. Ayrıca 2.370 adet konferans bildirisini de içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

The Cochrane Library

Sağlık hizmetleri alanında kanıtlanmış araştırmaları, klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve tanısal testler ile ilgili 940.000’den fazla kaydı içeren, kanıta dayalı tıp veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Cumhuriyet Online (Güncel Sayı ve Arşiv)

Cumhuriyet Gazetesinin 1930 yılından günümüze kadar yayımlanmış olan tüm sayılarına erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Kullanıcı adı: superuser@bilgi.edu.tr Şifre: 1234a

Kampüs Disi Erisim

Dergipark

Türkiye’de yayımlanan tüm bilim alanları ile ilgili 1.660’dan fazla akademik dergiye online ortamda erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Bu veritabanı editoryal süreçlerden geçmiş, ücretsiz, bilimsel ve akademik makaleleri içermektedir. İçeriğinde 9.000'den fazla dergi bulunmakta ve bu dergilerden 7.006'dan fazlasına tam metinli olarak erişilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Education Resources Information Center (ERIC)

Eğitim literatürü konusunda temel danışma kaynağıdır. 1966’dan günümüze 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC, 631.000’den fazla tam metin dokümana bağlantı verir.

Kampüs Disi Erisim

Emerald Premier eJournal

Eski sayıları da dahil olmak üzere 310 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanında bulunan dergiler finans, ekonomi, eğitim, yönetim bilimleri ve bilgi yönetimi konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

EMIS Professional

EMIS, gelişen piyasalar hakkında bilgiler içeren önemli veri tabanlarını biraraya getirerek piyasa verilerinin etkili kullanımını sağlar. Bu veri tabanında 9.000'den fazla yayın bulunmaktadır. EMIS Professional ile araştırma yapılabilmekte, veriler karşılaştırılabilmekte ve raporlar oluşturulabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

The Encyclopaedia of Islam

İslam Ansiklopedisi’nin 12 cildini ve ek cildini içeren online versiyonudur. Her 3 ayda ortalama 125-150 makale eklenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

EndNote Web

Web tabanlı bir kaynakça yönetim programıdır. Word ve veri tabanı arayüzleri ile entegre çalışabilir. Tüm Bilgi mensupları bir hesap yaratarak EndNote'u online olarak kullanabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

EUR-LEX

AB müktesebatının tamamına erişim sağlamakta olup, AB anlaşmalarını, mevzuatlarını, içtihad hukukunu, kanun tekliflerini ve AB Resmi Gazetesini içerir. EUR-Lex veri tabanında, yürürlükteki AB Mevzuatının tümüne erişim bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

EUROPA: European Union Databases

Avrupa Birliği ve ilgili çeşitli alanlarda veri tabanlarını içerir.

Kampüs Disi Erisim

Eurostat

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin her konuda ayrıntılı ve karşılaştırmalı istatistik bilgilerini içeren bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Financial Times

Financial Times gazetesinin tüm edisyonlarına 2006 yılından günümüze erişilebilmektedir. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

Global Economic Monitor

Gelişmekte olan ve yüksek gelirli ülkelerdeki küresel ekonomik gelişmelere ilişkin günlük güncellemeleri verir. GEM; döviz kurları, hisse senedi piyasaları, faiz oranları, emtia fiyatları ve gelişen piyasa senetlerine ilişkin günlük verileri vb. içeren bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

HeinOnline

2.300’den fazla hukuk dergisine ilk sayısından itibaren tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Ayrıca, Amerikan hukuk tarihi ve uluslararası hukuk ile ilgili dokümanları da kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

HSTalks - The Business & Management Collection

HSTalks The Business & Management Collection veri tabanı pazarlama, strateji, yönetim, satış, finans, muhasebe, ekonomi ve teknoloji alanlarında animasyonlu ders anlatımları, seminerler ve vaka çalışmalarını içerir..

Kampüs Disi Erisim

Hukuk Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Türkiye’de hukuk alanında yayımlanan 42 adet tam metinli dergiyi içeren bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Humanities & Social Sciences Index Retrospective

Beşeri ve sosyal bilimlerin farklı alanlarında 1.200’den fazla süreli yayın, 1.300.000’den fazla kayıt ve 240.000’den fazla kitap incelemesini indekslemektedir.

Kampüs Disi Erisim

IEEE Xplore Digital Library

Bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimleri, iletişim, multimedya, müzik, nanoteknoloji, sibernetik, teknoloji ve toplum gibi konularda 413 dergi, 1.220 konferans serisi, 3.341 standart dahil 4 milyondan fazla kaynağa erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

IMF eLIBRARY

IMF dergilerine, kitaplarına, çalışma raporlarına, verilere ve istatistiki bilgilere doğrudan erişim sağlayarak analiz ve araştırma yapmayı kolaylaştıran bir veri tabanıdır. Veri tabanının içerisinde 15.000’den fazla kitap ve analitik rapor, 1.735 dergi ve 580 istatistiki rapora erişilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

International Encyclopedia of the Social & Behavioral Sciences (26 cilt)

International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences veri tabanı sosyal ve davranış bilimleri alanında yayımlanmış olan ansiklopedinin online versiyonudur. İçeriğinde alanıyla ilgili 4.000 makale, bibliyografik referanslar ve konu indeksleri yer almaktadır.

Kampüs Disi Erisim

İdealonline

Tarih, dil ve edebiyat, siyasal bilimler, eğitim, kültür ve sanat, ekonomi ve finans, yönetim, bilgisayar ve internet, bilim ve teknoloji, hukuk, sağlık bilimleri, mühendislik, psikoloji, sosyololoji, felsefe ve diğer alanlarda yayımlanmış tam metin akademik ve popüler dergileri içermektedir. Bu veri tabanı Türkiye’de yayımlanmış 400'den fazla tam metinli dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

İktisat, İşletme ve Finans Dergisi

1986-2015 yılları arasında yayımlanan hakemli bir dergidir. Derginin yayında olan tüm sayılarına tam metinli olarak erişim sağlanmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Arts & Sciences I – XV

İktisat, tarih, hukuk, sanat, felsefe, edebiyat, psikoloji, siyaset bilimi, din ve müzik alanlarında 2.110 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Business IV

İktisat ve maliye alanlarında 51 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Ekoloji ve Botanik II

Biyolojik bilimler, botanik & bitki bilimi, ekoloji ve evrim biyolojisi alanlarında 86 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Hebrew Journals

Dil & edebiyat ve arkeoloji alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren 52 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Ireland Collection

Sanat, insani bilimler, sosyal bilimler, müzik ve matematik alanlarında İrlanda ile ilgili 74 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Jewish Studies

Tarih, din, dil & edebiyat alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve İbranice dillerinde 56 tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Life Sciences

Ekoloji, botanik, zooloji, sağlık bilimleri ve epidemiyoloji alanlarında 61 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Sustainability

Çevre ve bitki bilimi, tarım ve genetik alanlarında 1.262 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Kazancı İçtihat Bilgi Bankası

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını içeren hukuk veri tabanıdır. Bu veri tabanına sadece kampüs içerisinden erişilmektedir.

Kluwer Arbitration

Arbitration International, Journal of International Arbitration, ASA Bulletin gibi uluslararası tahkim konulu 11 dergiye ve 127’den fazla kitaba erişim sunmaktadır. Aynı zamanda International Council for Commercial Arbitration (ICCA) ve Institute for Transnational Arbitration (ITA) gibi tahkim alanında çalışmalar yapan dünyaca ünlü organizasyonların yardımı ile hazırlanmış yardımcı araçlara erişim sağlar. Kluwer Arbitration içerikleri, tahkim alanında dünya çapında otorite olarak kabul edilen profesyoneller tarafından denetlenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Lebib Yalkın

Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı grupları, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. İçtihatlar 67 konu başlığı altında sunulmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Lebriz

Türkiye’deki sanat piyasası hakkında 982 müzayede kataloğu ve 5.426 sergide yer alan 163.157 esere erişim sağlamaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

Legal Bank

Mahkeme kararları, mevzuat bankası ve 68 adet mevzuat paketine erişilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Legal Online

Legal Online veri tabanı, Legal Yayıncılık tarafından yayımlanan 354 e-kitaba ve 12 adet hukuk dergisinin tüm sayılarına tam metin erişim sağlar.

Kampüs Disi Erisim

Lexpera

Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi hukuk bilgi kaynaklarını içermektedir. Bu veri tabanında 2.645.000’den fazla karar bulunmakta ve sürekli güncellenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

MasterFILE Complete

1922 yılından günümüze 2.400’den fazla tam metinli dergiye ek olarak 850’den fazla referans kitabına, 73.000’den fazla birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsele (fotoğraf, harita, bayrak) erişim sağlamaktadır. İşletme, sağlık, spor, eğlence, eğitim, moda ve diğer sosyal bilimler gibi disiplinleri kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

MathSciNet

1800’lü yıllardan günümüze matematik ve ilgili konularda toplamda 3.437 yayın, yayınlara ait eleştiri, atıf, bibliyografik bilgi veren bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL)

Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) veri tabanı uluslararası kamu hukuku alanında 1.700’den fazla makaleye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

MEDLINE® with Full Text

Dünyada, tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış geniş kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 1949 yılından günümüze MEDLINE’da indekslenen 1.300'den fazla dergiyi tam metin olarak içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Mendeley

Mendeley: Araştırmalarınızı yazmanıza, düzenlemenize, başkalarıyla çevrimiçi işbirliği yapmanıza, araştırmaları keşfetmenize yardımcı olan referans yönetim sistemidir.

Kampüs Disi Erisim

Mühendislik ve Temel Bilimler Veritabanı (MTBVT) - TÜBİTAK ULAKBİM

1992'den günümüze temel, uygulamalı bilimler ve mühendislik alanlarında Türkiye'de yayımlanan 62 adet dergiyi kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

NARIC

Yurtdışındaki üniversitelerin denklik bilgilerini teyit etmek için üniversiteler tarafından kullanılan bir portaldır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

Nature Journals

Biyoloji bilimleri, işletme, çevre bilimleri, sağlık bilimleri ve fizik bilimleri alanında 2007’den günümüze 46 dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Newspaper Source Plus

1200’den fazla tam metinli gazeteye, 130 haber bültenine ve 67 milyondan fazla tam metinli gazete makalesine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

OECD iLibrary

OECD’nin yayınlarını içeren veri tabanıdır. İktisat, finans, işletme ve ilgili diğer sosyal bilim alanlarında; arşivleri ile birlikte 8.000’den fazla süreli yayın sayısı, 11.555'den fazla e-kitap, 58.470'den fazla kitap bölümü ve 42 veri tabanı bulunmaktadır. Ayrıca, OECD.Stat ile 1960’tan günümüze arşivleri ile 2.700 veri setine ve 5 milyardan fazla veriye erişim sağlar.

Kampüs Disi Erisim

OpenAIRE

23 milyondan fazla yayın, 620.000’den fazla data seti, 11.000’den fazla açık erişim kaynağı ve diğer açık erişimli dergileri kullanıma sunmaktadır. Ayrıca, Avrupa açık erişim politikaları ilgili rehber ve kılavuzlar da bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

OVID LWW

Tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. 400'den fazla tam metin dergi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Oxford International Commercial Arbitration (ICMA)

International Commercial Arbitration (ICMA), Oxford Legal Research Libray (OLRL)’nin ticari tahkim ile ilgili koleksiyonuna erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Oxford Music Online

The Oxford Dictionary of Music ve The Oxford Companion to Music kaynaklarını içerir. Müzisyenler, müzik tanımları, enstrümanlar, müzik türleri hakkında bilgilerin yer aldığı online bir referans kaynağıdır.

Kampüs Disi Erisim

Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL)

Oxford Scholarly Authorities on International Law (OSAIL) veri tabanı finans, çevre, dış ilişkiler , BM Uluslararası Örgütler, insan hakları, hava ve uzay, işbirliği, yatırım, sorumluluk, mülteci hukuku hakkında 150’den fazla elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Oxford University Press Journals

287 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Dergiler ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Palgrave Macmillan Journals

Hukuk, ekonomi ve sosyal bilimler alanında 1997’den günümüze 47 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

PressReader

120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7.500’den fazla günlük gazeteye ve popüler dergiye orijinal formatıyla güncel olarak erişim sağlamaktadır. Gazetelerin 90 günlük arşivine erişilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Primal Pictures Anatomy.Tv

İnsan anatomisi ile ilgili 400.000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdaheleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri ve 6.500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı içeren veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Project MUSE

Edebiyat, eğitim, kültürel çalışmalar, tarih, gösteri sanatları gibi sosyal ve beşeri bilimler alanlarında 670'den fazla tam metinli dergiye eski sayıları dahil erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

ProQuest Dissertations & Theses Full Text

Beşeri ve sosyal bilimler alanında 1861 yılından günümüze yayımlanan 2 milyondan fazla teze tam metin olarak erişim sunar. Dünyanın en kapsamlı tez veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

PsycArticles

Amerikan Psikoloji Derneği tarafından yayımlanan yaklaşık 100'den fazla dergiye ait, 180.000'den fazla tam metinli makaleyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

PsycCritiques

Amerikan Psikoloji Derneği tarafından üretilen ve yayında olan 1956’dan günümüze psikoloji alanında güncel, akademik ve 43.000'den fazla kitap eleştirisini içeren veri tabanıdır. 2018 yılında yayın hayatına son veren veri tabanının eski sayılarına erişimi bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Psychoanalytic Electronic Publishing

Psychoanalytic Electronic Publishing veritabanı, psikanaliz alanında yayınlanan temel 73'den fazla tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

PsycInfo

Amerikan Psikoloji Derneği tarafından yayımlanan 2.500’den fazla psikoloji dergisindeki makalelerin bibliyografik bilgilerini ve özetlerini eski sayıları da dahil olmak üzere erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Sage Journals Online

Sosyal, beşeri ve yaşam bilimleri alanlarında 1.020'den fazla dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

SCIMAGO

Bilimsel ve akademik amaçlarla kullanılan, bilimsel yayın performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir. Araştırmalarda kurumların yerini ve araştırma performansını görüntülemeye de yardımcı olur.

Kampüs Disi Erisim

Science Direct

Eski sayıları dahil olmak üzere 2.280 dergi, 30 kitap serisini içermektedir. Dergiler; sosyal bilimler, beşeri bilimler ve diğer birçok disiplini kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Scopus

5.000’den fazla yayıncıdan, 21.000’den fazla hakemli dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.

Kampüs Disi Erisim

SOBIAD

Türkiye’de sosyal bilimler, fen ve sağlık alanında yayımlanan 840’dan fazla dergiyi indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir.

Kampüs Disi Erisim

Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı (SBVT) - TÜBİTAK ULAKBİM

Sosyal ve beşeri bilimler alanında Türkiye'de yayımlanan 332 adet dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Sportcal

Sporun her alanı ile ilgili haberlere, analizlere, etkinliklere, yorumlara ve yeni trendlere ait verileri kullanıma sunmaktadır. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

SpringerLink

Eski sayıları dahil olmak üzere 2.770'den fazla tam metinli dergiyi kullanıma sunmaktadır. Dergiler finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, mühendislik, hukuk, tarih, siyaset, sosyoloji ve diğer bilim alanlarını içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Student Resources in Context

1.700'den fazla tam metinli dergi, 20.000'den fazla fotoğraf, resim, video ve biyografileri içermektedir. Birçok makale başlangıç, orta ve ileri düzey İngilizce ile kullanıma sunulmakta ve sesli olarak dinlenebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Swisslex Hukuk Veritabanı

İsviçre hukukuyla ilgili 480.000'den fazla doküman, Federal ve Kanton mahkeme kararlarını içermektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği Hukuku, EuGH kararları, Resmi Gazeteden anlaşma ve yönetmeliklere, 40’dan fazla hukuk dergisine, 300'den fazla kitaba, 200’den fazla hukuk tezine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

T.C. Resmi Gazete

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılıp Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Taylor & Francis Online

Eski sayıları dahil olmak üzere 2.190'dan fazla tam metinli dergi bulunmaktadır. Dergiler; finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularındadır.

Kampüs Disi Erisim

Turkey Data Monitor

171 farklı veri tablosu ile Türkiye’nin makroekonomik verilerine erişim sağlayan interaktif bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Turnitin

İntihal tespiti yapan ve kopyacılığı önleyen bir yazılım sistemidir. Öğrenci ödevleri, projeler, tezler, makaleler Turnitin sistemine yüklenerek, sistem tarafından internette veya web sayfalarında, ticari elektronik veri tabanlarında yer alan makalelerden ve elektronik kitaplardan karşılaştırılarak rapor alınabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Türk Tıp Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Tıp, Dişhekimliği, Eczacılık, Hemşirelik vb. sağlık bilimleri alanında Türkiye'de yayımlanan 186 adet dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

UNIDO

Endüstriyel istatistik veri tabanı imalat sektör verisini içermektedir. INSTAT4 ise, ekonomilerin zaman içindeki yapısal dönüşümünün derinlemesine analizini yapma olanağı sunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Vidobu

Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan 10.940’dan fazla video eğitim ve 565’den fazla eğitim seti içermektedir. Kişisel gelişim, mesleki gelişim, ofis programları, bilişim teknolojileri ve fotoğrafçılık alanlarını içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Arts & Humanities Citation Index (A&HCI)

Sanat ve beşeri bilimler alanında yayımlanmış 1.725’den fazla derginin yer aldığı disiplinlerarası bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S)

Tarım, biyokimya, biyoloji, biyoteknoloji, bilgisayar bilimleri, mühendislik, çevre bilimleri ve tıp bilimlerini içeren bilimsel ve teknik alanda yayımlanmış konferanslar bildirilerini kapsayan bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Social Sciences Citation Index (SSCI)

Sosyal bilimler alanında yayımlanmış 3.230'dan fazla derginin yer aldığı disiplinlerarası bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science -Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (CPCI-SSH)

Sanat, ekonomi, tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat, yönetim bilimleri ve sosyoloji gibi alanlarda yayımlanmış konferans bildirilerini kapsayan bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science -Science Citation Index (SCI) Expanded

Bilim ve teknoloji alanında yayımlanmış 8.500'den fazla derginin yer aldığı disiplinlerarası bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science – Book Citation Index

Sosyal bilimler, sanat, doğa ve beşeri bilimler alanında 90.000’den fazla kitap indeksine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Westlaw Next

Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya, Hong Kong kanunlarını ve mahkeme kararlarını kapsar. Bu veri tabanının içerisinde 1.000'den fazla tam metinli hukuk dergisi de bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Westlaw.UK

İngiltere hukukuna ilişkin mevzuat, içtihat, dergi, kitap, haber ve AB dokümanlarına erişim sağlayan bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Wiley Online Library

Eski sayıları dahil 1.485 dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir. Dergiler; kimya, ekonomi, işletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, veterinerlik, diş hekimliği, polimer ve materyal bilimleri, eczacılık, fizik ve astromi, psikoloji, eğitim bilimleri, mühendislik, tarım, mimarlık ve planlama, uygulamalı sanatlar, biyoloji, biyoteknoloji, biyokimya & biyofizik, hücre ve moleküler biyoloji, bilgisayar bilimi ve bilişim teknolojisi, genetik, coğrafya & keşifler, tarih, arkeoloji, psikoloji, tıp, yaşam bilimleri ve istatistik konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

World Development Indicators

World Development Indicators tüm dünya ekonomisini kapsayan bir veritabanıdır. Bu veritabanı, 18 ülke grubu ve 225 ülke için 1960 - 2000 yıllarını kapsayan 550'den fazla kalkınma göstergelerini ve zaman dizisi verilerini içerir. Bu veritabanı işletme, finans, bilgisayar, eğitim psikoloji ve istatistik konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Yaşam Bilimleri Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Tarım, ormancılık, veterinerlik, biyoloji, vb. alanlarda Türkiye’de yayımlanan 70 adet dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

YÖK Ulusal Tez Merkezi

Üniversiteler ve araştırma hastanelerinde hazırlanan 483.000’den fazla yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık ve sanatta yeterlilik tezlerini içerir.

Kampüs Disi Erisim