Veritabanları

Academic Journals (Nature Publishing Group)

Academic Journals (Nature Publishing Group) klinik, fizik ve yaşam bilimleri alanında 1997’den günümüze 40 tam metin dergiye erişim sağlamakatadır.

Kampüs Disi Erisim

Academic Search Complete

Academic Search Complete 8.100’den fazla tam metinli (full text), kapsamlı, farklı disiplinleri kapsayan dergi veritabanıdır. Dergiler; bankacılık, finans, medya, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Academic Video Online

Academic Video Online, web üzerindeki kapsamlı video kaynağıdır. Academic Video Online farklı disiplinlerde geniş bir yelpazede binlerce video başlıklarını bir araya getirerek, her ay eklenen 63.000'den fazla başlıkla, ödüllü filmler, belgeseller ve diğer videoları içerir.

Kampüs Disi Erisim

Applied Science & Business Periodicals Retrospective Index (1913-1983)

Yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanında 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2.000’den fazla yayınlayan temel bir indekstir. Yaklaşık 4.5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konudaki yayınları içerir.

Kampüs Disi Erisim

Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983 (Uygulamaları Bilimler ve Teknoloji)

Uygulamalı bilimler ve teknoloji alanında 1913-1983 yılları arasındaki bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesi adına yapılan araştırmalara ışık tutan bir referans kaynağıdır. 1.400’den fazla süreli yayın ve 3 milyonun üzerinde makale içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Art & Architecture Source

Güzel sanatlar, dekoratif ve ticari sanatlardan mimari tasarımlara kadar geniş bir sanat yelpazindeki alanları içermektedir. 1928 yılından itibaren 600'den fazla tam metinli dergiye, 220'den fazla tam metin kitaba ve 63.000 görsele erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Artprice

Artprice 650.000’in üzerinde sanatçı bilgisini, 27 milyonun üzerinde açık artırma fiyatını, endekslerini ve sanat piyasası bilgilerini içeren bir veritabanıdır. Artprice Images® 1700 yılından günümüze kadar 118 milyon sanat eserinin görüntü ve gravürlerini sunarak dünyadaki sanat piyasası bilgilerini kapsayan ve sınırsız erişim sağlayan geniş bir veritabanıdır.Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye danışabilirsiniz.

Kampüs Disi Erisim

ARTSTOR

Mimari, sanat ve beşeri bilimler alanında yaklaşık 1.4 milyon görsele erişim sağlayan online bir veritabanıdır. Bu veritabanındaki görseller eğitim ve araştırma amaçlı olarak görüntülenmekte ve yönetilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Association for Computing Machinery (ACM) Digital Library

ACM elektronik dergi veritabanı programlama ve bilgi teknolojileri alanında eski sayıları dahil 45 adet tam metinli dergiye, konferans bildirilerine ve diğer yayınlara erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Beck Online

Beck – Online, Alman Hukuku ile ilgili yasalara, mevzuatlara, içtihatlara erişim sağlayan tam metin veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Berg Fashion Library

Berg Fashion Library, giyim ve moda üzerine farklı disiplinlerde metin, fotoğraf ve dergi içeriği sağlayan bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Business Source Complete

Business Source Complete veritabanı 1.300 adet tam metinli derginin eski ve güncel sayılarına erişim sağlamaktadır. Ayrıca şirket profillerini, pazar araştırma raporlarını içeren 25.223 adet tam metinli kitaba erişim sağlamaktadır. Bu veritabanı yönetim bilimleri, ekonomi, finans, uluslararası finans konularını da kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Cambridge Journals Online

Cambridge Journals Online elektronik dergi veritabanı, sosyal ve beşeri bilimler alanında eski sayıları dahil 380 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

China STM Focus

China STM Focus matematik, fizik, çevre, mimari, enerji, tıp, edebiyat, tarih, felsefe, politika, hukuk, eğitim ve sosyal bilimler, elektronik teknolojisi ve enformasyon bilimleri, ekonomi ve yönetim bilimleri gibi konularda Çin' e ait İngilizce 204 akademik dergiyi ilk sayılarından günümüze tam metin erişime sunan ve ayrıca 2.313 adet konferans bildirisini içeren bir veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Classical Scores Library Volume II

Classical Scores Library en önemli klasik müzik eserlerinin notalarını içeren bir müzik veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

The Cochrane Library

The Cochrane Library kanıta dayalı bir tıp veritabanıdır. Sağlık hizmetleri, kanıtlanmış araştırmalar metodolojik ve tanısal testlerle ilgili veritabanlarını içeren bir koleksiyondur. Klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve ekonomik değerlendirmeleri içeren 800.000 civarında veri kaydı ve 5.000 civarında Cochrane Sistematik İncelemelerini içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Comicsplus

90’dan fazla yayınevi, 16.000’den fazla çizgi romanın bir araya geldiği bir veritabanıdır. Bu veritabanı aksiyon, bilim kurgu, manga, süper kahramanlar ve sinema/TV serilerini içeren popüler 20 kategoriden oluşmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Cumhuriyet Online (Güncel Sayı ve Arşiv)

Cumhuriyet gazetesinin 1930 yılından günümüze kadar yayımlanmış tüm sayılarına erişim sağlayan bir veritabanıdır.
Kullanıcı adı: 40TUcumhuriyet@bilgi.edu.trU40T Şifre: bilgi

Kampüs Disi Erisim

Dergipark

Türkiye'de yayınlanan 1.400’den fazla akademik dergiye, TÜBİTAK ULAKBİM'in oluşturduğu bu platformdan erişilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Bu veritabanı editoryal süreçlerden geçmiş, ücretsiz, bilimsel ve akademik makaleleri içermektedir. İçeriğinde 9.000'den fazla dergi bulunmakta ve bu dergilerden 7.006'dan fazlasına tam metinli olarak erişilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Education Index Retrospective

Education Index Retrospective; çok-kültürlü /etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim gibi konularda 800’den fazla yayını, 850.000’den fazla kaydı indekslemekte ve erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Emerald Premier eJournal

Emerald Premier eJournal veritabanı eski sayıları da dahil 309 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Bu veritabanında bulunan dergiler finans, ekonomi, eğitim, yönetim bilimleri ve bilgi yönetimi konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

EMIS Professional

EMIS, gelişen piyasalar hakkında bilgiler içeren önemli veritabanlarını biraraya getirerek piyasa verilerinin etkili kullanımını sağlar. Bu veritabanında 3.000'den fazla yeni yayın bulunmaktadır. EMIS Professional ile araştırma yapılabilmekte, veriler karşılaştırılabilmekte ve raporlar oluşturulabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

The Encyclopaedia of Islam

İslam Ansiklopedisi’nin 12 cildini ve ek cildini içeren online versiyonudur.

Kampüs Disi Erisim

Encyclopædia Britannica

Britannica Ansiklopedisi'nin online versiyonudur.

Kampüs Disi Erisim

EndNote Web

EndNote Web, web tabanlı bir kaynakça yönetim programıdır. Word ve veritabanı arayüzleri ile entegre çalışabilir. Tüm Bilgi mensupları bir hesap yaratarak EndNote'u online olarak kullanabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

EUR-LEX

EUR-Lex veritabanı, AB müktesebatının tamamına erişimi sağlamakta olup, AB anlaşmalarını, mevzuatlarını, içtihad hukukunu, kanun teklifi ve AB Resmi Gazetesini içerir. EUR-Lex veritabanında, yürürlükteki AB Mevzuatının tümüne erişim bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

EUROPA: European Union Databases

European Union Databases Avrupa Birliği ve ilgili alanlarda çeşitli veritabanlarını içerir.

Kampüs Disi Erisim

Eurostat

Eurostat, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin istatistik bilgilerini içeren bir veritabanıdır. Eurostat yıl içinde yakalanan balıkların kaç ton olduğu ya da demir yolu hatları uzunluğu gibi çok farklı ve her konuda ayrıntılı karşılaştırmalı bilgiler içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Financial Times

Financial Times gazetesinin tüm edisyonlarına 2006 yılından günümüze kadar bütün sayılarına erişilebilmektedir. Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye danışabilirsiniz.

Kampüs Disi Erisim

Global Economic Monitor

Gelişmekte olan ve yüksek gelirli ülkelerdeki küresel ekonomik gelişmelere ilişkin günlük güncellemeleri verir. GEM; döviz kurları, hisse senedi piyasaları, faiz oranları, emtia fiyatları ve gelişen piyasa senetlerine ilişkin günlük verileri vb. içeren bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Harvard Business Publishing

Harvard Business Publishing veritabanı Harvard Business Review, Harvard Business Cases, blog yazıları, online ders ve simülasyon gibi bir çok kaynağı kapsamaktadır. Tam metin erişim için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

HeinOnline

HeinOnline, 2.300’den fazla hukuk dergisine ilk sayısından itibaren tam metin erişim sağlayan bir veritabanıdır. Ayrıca, Amerikan hukuk tarihi ve uluslararası hukuk ile ilgili dokümanları da kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Hukuk Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Türkiye'de yayımlanan hukuk alanında 33'den fazla tam metinli dergiyi içeren bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

HukukTürk

Yargıtay Kararları, Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, AİHM Kararları, T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuatı Grupları, hukuk bibliyografyası, Resmi Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Humanities & Social Sciences Index Retrospective

Humanities and Social Sciences Index Retrospective veritabanı beşeri ve sosyal bilimlerin farklı alanlarındaki dergileri indekslemektedir. Bu veritabanında 1.200’e yakın fazla süreli yayın, 1.300.000’den fazla kayıt ve 240.000’den fazla kitap incelemesi bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

IEEE Xplore Digital Library

IEEE Xplore Digital Library veritabanı bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimleri, iletişim, multimedya, müzik, nanoteknoloji, sibernetik, teknoloji ve toplum gibi konularda 195 dergi, 1.800 konferans serisi, 6.200 standart dahil 4 milyondan fazla kaynağa erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

IMF eLIBRARY

IMF dergilerine, kitaplarına, çalışma raporlarına, verilere ve istatistiki bilgilere doğrudan erişim sağlayarak analizler ve araştırma yapmayı kolaylaştıran bir veritabanıdır. Veritabanının içerisinde 8 e-kitap, 262'den fazla kitap bölümünü içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

International Encyclopedia of the Social & Behavioral Sciences (26 cilt)

International Encyclopedia of the Social and Behavioral Sciences veritabanı sosyal ve davranış bilimleri alanında yayınlanmış olan ansiklopedinin online versiyonudur. İçeriğinde alanıyla ilgili 4.000 makale, bibliyografik referanslar ve konu indeksleri yer almaktadır.

Kampüs Disi Erisim

İdealonline

Tarih, dil ve edebiyat, siyasal bilimler, eğitim, kültür ve sanat, ekonomi ve finans, yönetim, bilgisayar ve internet, bilim ve teknoloji, hukuk, sağlık bilimleri, mühendislik, psikoloji, sosyololoji, felsefe ve diğer alanlarda yayınlanmış tam metin akademik ve popüler dergileri içermektedir. Bu veritabanı 282'den fazla tam metinli dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

İktisat, İşletme ve Finans Dergisi

İktisat İşletme ve Finans Dergisi, 1986'dan beri yayınlanan hakemli bir dergidir. Derginin yayında olan tüm sayılarına tam metinli olarak erişim mevcuttur.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Arts & Sciences I – XV

JSTOR Arts & Sciences iktisat, tarih, hukuk, sanat, felsefe, edebiyat, psikoloji, siyaset bilimi, din ve müzik alanlarında 2.110 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Business IV

JSTOR Business iktisat ve maliye alanlarında 51 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Ekoloji ve Botanik II

JSTOR Ekoloji ve Botanik veri tabanı, biyolojik bilimler, botanik & bitki bilimi, ekoloji ve evrim biyolojisi alanlarında 86 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Hebrew Journals

JSTOR Hebrew Journals dil & edebiyat ve arkeoloji alanlarında Yahudi Çalışmalarını içeren 52 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Ireland Collection

JSTOR Ireland Collection sanat, insani bilimler, sosyal bilimler, müzik ve matematik alanlarında İrlanda ile ilgili 74 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Jewish Studies

Tarih, din, dil & edebiyat alanlarında Yahudi çalışmalarını içeren İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca ve İbranice dillerinde 56 tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Life Sciences

JSTOR Life Sciences ekoloji, botanik, zooloji, sağlık bilimleri ve epidemiyoloji alanlarında 61 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

JSTOR Sustainability

JSTOR Sustainability çevre ve bitki bilimi, tarım ve genetik alanlarında 1262 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Kazancı İçtihat Bilgi Bankası

Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Uyuşmazlık Mahkemesi, Sayıştay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını içeren hukuk veritabanıdır. Sadece kampüs içerisinden erişilmektedir.

Kluwer Arbitration

Kluwer Arbitration, Arbitration International, Journal of International Arbitration, ASA Bulletin gibi uluslararası tahkim konulu 11 dergiye ve 127’den fazla kitaba erişim sunmaktadır. Aynı zamanda International Council for Commercial Arbitration (ICCA) ve Institute for Transnational Arbitration (ITA) gibi tahkim alanında calışmalar yapan dünyaca ünlü organizasyonların yardımı ile hazırlanmış yardımcı araçlara erişim sağlar. Kluwer Arbitration içerikleri, tahkim alanında dünya çapında otorite olarak kabul edilen profesyoneller tarafından denetlenmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Lebib Yalkın

Lebib Yalkın veritabanı Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler ve emsal teşkil edecek içtihatlar 67 konu başlığı altında sunulmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Lebriz

Lebriz veri tabanı Türkiye’deki sanat piyasası hakkında 982 müzayede kataloğu ve 5.426 sergide yer alan 163.157 esere erişim sağlamaktadır.Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye danışabilirsiniz.

Kampüs Disi Erisim

Legal Online Dergi Veritabanı

Legal Online Dergi veri tabanı, Legal Yayıncılık tarafından yayımlanan 11 adet hukuk dergisinin ilk sayısından günümüze tüm sayılarına erişimi sağlar.

Kampüs Disi Erisim

Lexis Nexis Juris Classeur

Lexis Nexis Juris Classeur veritabanı Fransız ve Avrupa hukukunu içeren kapsamlı bir hukuk veri tabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Lexpera

Lexpera, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu, sürekli güncellenen, kapsamlı bir hukuk veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

MasterFILE Complete

MasterFILE Complete veritabanı 1922 yılından günümüze 2.000’den fazla tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. İşletme, sağlık, spor, eğlence, eğitim, moda ve diğer sosyal bilimler gibi disiplinleri kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

MathSciNet

1800’lü yıllardan günümüze kadar gelen matematik ve ilgili konulardaki yayınlar, yayınlara ait eleştiri, atıf, bibliyografik bilgi veren bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL)

Max Planck Encyclopedia of Public International Law (MPEPIL) veri tabanı uluslararası kamu hukuku alanında 1.700’den fazla makaleye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

MEDLINE® with Full Text

Dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış geniş kapsamlı tam metin veri tabanıdır. 1965 yılından günümüze MEDLINE’da indekslenen 1.470'den fazla dergiyi tam metin olarak içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Mühendislik ve Temel Bilimler Veritabanı (MTBVT) - TÜBİTAK ULAKBİM

1992'den günümüze temel, uygulamalı bilimler ve mühendislik alanlarında Türkiye'de yayınlanan 52 adet dergiyi kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

NARIC

Yurtdışındaki üniversitelerin denklik bilgilerini teyit etmek için üniversiteler tarafından kullanılan bir portaldır. Erişim için kütüphaneciye başvurunuz.

Kampüs Disi Erisim

Nature Journals

Nature Journals işletme, biyoloji, çevre, sağlık ve fizik bilimleri alanında 2007’den günümüze 46 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Newspaper Source Plus

Newspaper Source Plus 860’dan fazla tam metinli gazeteye, 35 milyondan fazla tam metinli gazete makalesine ve 857.000’den fazla televizyon ve radio haber metinine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

OECD iLibrary

OECD iLibrary veri tabanı İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından yayımlanan iktisat, finans, işletme ve ilgili diğer sosyal bilim alanlarında geçmiş sayılarından günümüze 8.000’den fazla süreli yayın, 11.500’den fazla e-kitap, 58.470’den fazla kitap bölümü ve 42 veri tabanını içermektedir. Ayrıca, OECD.Stat ile 1960’tan günümüze arşivleri ile 2.700 veri setine ve 5 milyardan fazla veriye erişim sağlar.

Kampüs Disi Erisim

OpenAIRE

OpenAIRE, Avrupa açık erişim politikaları ve ilgili rehberlik ve nasıl yapılır kılavuzları sağlayarak tüm üye ülkeleri kapsayan geniş bir destek ağı oluşturur.

Kampüs Disi Erisim

OVID LWW

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. 1.400'den fazla tam metin dergi ve 6.000'den fazla e-book içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Oxford Art Online

The Oxford Companion to Western Art, Encyclopedia of Aesthetics ve The Concise Oxford Dictionary of Art Terms kaynaklarını içerir. Dünya üzerindeki farklı kültürleri, ülkeleri, şehirleri, kasabaları ve bölgelerinin sanatsal gelenekleri konusunda önemli arkeolojik alanları, abideleri ve binaları kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Oxford Music Online

Oxford Music Online, The Oxford Dictionary of Music ve The Oxford Companion to Music kaynaklarını içerir. Oxford Music Online, müzisyenler, müzik tanı mları, enstrümanlar, müzik türleri hakkında bilgilerin yer aldığı online bir referans kaynağıdır.

Kampüs Disi Erisim

Oxford University Press Journals

Oxford University Press elektronik dergi veritabanında bulunan 285 adet tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır. Dergiler ekonomi, işletme, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Palgrave Macmillan Journals

Palgrave Macmillan Journals hukuk, ekonomi, felsefe ve sosyal bilimler alanında 1997’den günümüze 47 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

PressReader

PressReader veritabanı; 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7.000’in üzerinde günlük gazeteye ve popüler dergiye orijinal formatıyla güncel olarak erişim sağlamaktadır. Gazetelerin 90 günlük arşivine erişilmektedir.

Primal Pictures Anatomy.Tv

Primal Pictures Anatomy.Tv insan anatomisi, kas yapısı ile ilgili 400.000’den fazla görüntüye ve 6.500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapıya erişim sağlayan bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Project MUSE

Project MUSE veritabanı edabiyat, eğitim, kültürel çalışmalar, tarih, gösteri sanatları gibi sosyal ve beşeri bilimler alanlarında 148'den fazla tam metinli dergiye eski sayıları dahil erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

ProQuest Business Collection

ProQuest Business Collection, iş alanında geniş kapsamlı içeriği sunan, ABI/INFORM Complete‘in tüm içeriğini kapsayan, muhasebe ve vergi, Asya iş ve referans, bankacılık bilgi kaynağı, uluslararası girişimcilik ve sosyal bilimler alanlarında tam metin dergi, tez, konferans bildirisi, ticari yayınlar ve sanayi raporlarına erişim sağlamaktadır. Ayrıca Wall Street Journal, Financial Times, The Economist gibi dergi ve gazetelere erişim sağlar. Bu veritabanında 9.250’den fazla tam metinli dergi bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

ProQuest Dissertations & Theses Full Text

ProQuest Dissertations and Theses Global Full Text veri tabanı 1861 yılından günümüze yayımlanan ekonomi, bilim, teknoloji, sosyal bilimler ve sanat alanlarında 2 milyondan fazla teze tam metin erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

PsycArticles

PsycArticles veritabanı, Amerikan Psikoloji Derneği tarafından yayınlanan yaklaşık 80'den fazla dergiye ait, 153.000'i aşkın tam metinli makaleyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

PsycCritiques

Amerikan Psikoloji Derneği tarafından üretilen PsycCRITIQUES psikoloji alanında güncel akademik ve mesleki kitapların eleştirilerini içeren bir veritabanıdır. PsycCRITIQUES psikolojik bakış açısı ile ticari kitapların ve popüler filmlerin eleştirilerine de yer vermektedir. Veritabanı geriye dönük 1956 yılına kadar 40.000' den fazla kitap eleştirilerini kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Psychoanalytic Electronic Publishing

Psychoanalytic Electronic Publishing veritabanı, psikanaliz alanında yayınlanan temel 73'den fazla tam metinli dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

PsycInfo

PsycInfo elektronik dergi veritabanında, Amerikan Psikoloji Derneği tarafından yayınlanan 2.500 adet psikoloji dergisinin bibliyografik bilgileri ve özetleri eski sayıları da dahil olmak üzere erişim sağlanmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Retail Week

Retail Week perakende sektörüne ait haberleri, en iyi perakende işlerini, piyasa raporlarını ve verilerini içeren bir veritabanıdır. Erişim için kütüphaneciye danışınız.

Kampüs Disi Erisim

Risk Journals

Infopro Digital Risk (IP) tarafından yayınlanan 9 adet tam metin finans dergisinin ilk sayısından günümüze tüm sayılarına erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Sage Journals Online

SAGE yayınevine ait; sosyal ve beşeri bilimler ile yaşam bilimleri alanlarındaki 1.000'den fazla dergiye tam metin erişim sağlayan veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

SCIMAGO

SCIMAGO bilimsel ve akademik amaçlarla kullanılan, bilimsel yayın performansını ölçmeye dayalı bir değerlendirme sistemidir. Yönetici ve akademisyenlere performanslarını ölçme ve karşılaştırma yapma imkânı sunan bir sistemidir. Araştırmalarda kurumların yerini ve araştırma performansını görüntülemeye de yardımcı olur.

Kampüs Disi Erisim

Science Direct

Science Direct veritabanı, eski sayıları dahil olmak üzere 3.800'den fazla tam metinli dergi içermektedir. Dergiler; sosyal bilimler, beşeri bilimler ve diğer birçok disiplini kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Scopus

Scopus akademik dergi makalelerinin atıf ve özetlerini içeren bir atıf veritabanıdır. Sanat ve insani bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında dünyadan 5.000’in üzerindeki yayıncının 37.000’ün üzerinde dergisini kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Shots Online

Shots, yaratıcı reklamcılık, TV reklamları ve müzik videolarına erişim sağlamaktadır. Erişim için kütüphaneciye danışabilirsiniz.

Kampüs Disi Erisim

SOBIAD

Sosyal Bilimler Atıf Dizini; Türkiye merkezli sosyal bilimler dergilerinde yayınlanan makalelerde yazarların başka makalelere ve kitaplara yaptıkları atıfları ortaya koymaktadır. Sosyal bilimler alanında en çok atıf yapılmış makaleyi ve kendisine en çok atıf yapılan bilim insanını ve üniversite bazında yayın ve atıf sayısını, düzenli olarak paylaşmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı (SBVT) - TÜBİTAK ULAKBİM

Bu veritabanı, sosyal ve beşeri bilimler alanında Türkiye'de yayımlanan 248'den fazla dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Sportcal

Sportcal veritabanı spor medyası ve sponsorluk konularında spor etkinliklerinin planlanması, ticari verilerin analizi, gelecek trend ve işletme karar tahminlerine erişim sağlamaktadır.Bu kaynağa erişmek için kütüphaneciye danışabilirsiniz.

Kampüs Disi Erisim

SpringerLink

SpringerLink veritabanı, eski sayıları dahil olmak üzere 2.500'den fazla tam metinli dergiyi içermektedir. Dergiler, matematik, hukuk, psikoloji, işletme ve ekonomi konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Student Resources in Context

Student Resources in Context, akademik müfredatla uyumlu birincil dokümanları, biyografileri, güncel yazıları, eleştiri yazıları, 1.700'den fazla tam metinli magazin ve gazete yazıları, 20.000 'den fazla fotoğraf ve resim ayrıca pekçok farklı konuda güncel ses ve video kliplerini içeren geniş kapsamlı bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Swisslex Hukuk Veritabanı

Swisslex İsviçre hukukuyla ilgili 480.000'den fazla doküman, Federal ve Kanton mahkemeleri kararlarını içermektedir. Ayrıca Avrupa Birliği Hukuku, EuGH kararları, resmi gazeteden anlaşma ve yönetmeliklere 40’tan fazla hukuk dergisine 300'den fazla kitaba, 200’den fazla hukuk tezine, haftalık yargı faaliyetlerine erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

T.C. Resmi Gazete

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Resmi Gazete, eş zamanlı olarak internet ortamına aktarılıp Resmi Gazete Bilgi Sistemi olarak yayınlanmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Taylor & Francis Online

Taylor & Francis Online dergi veritabanında bulunan eski sayıları dahil olmak üzere 2.100'ten fazla tam metinli dergi bulunmaktadır. Dergiler finans, ekonomi, eğitim, bilgisayar bilimleri, matematik, iletişim, hukuk, tarih, siyaset bilimi, sosyoloji ve diğer sosyal bilimler konularındadır.

Kampüs Disi Erisim

TradeLawGuide

TradeLawGuide veritabanı Uluslararası Ekonomik Hukuku alanında öncü veritabanlarından biridir ve Dünya Ticaret Organizasyonu Hukuku araştırmalarında yeni standartlar getirmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Turkey Data Monitor

171 farklı veri tablosu ile Türkiye'nin makroekonomik verilerine erişim sağlayan interaktif bir veritabanıdır. Bu veritabanına sadece Latif Mutlu Kütüphanesi'nden erişilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Turnitin

Turnitin, intihal tespiti yapan ve kopyacılığı önleyen bir yazılım sistemidir. Öğrenci ödevleri, projeler, tezler, makaleler Turnitin sistemine yüklenerek, sistem tarafından internette veya web sayfalarından, ticari elektronik veritabanlarında yer alan makalelerden ve elektronik kitaplardan karşılaştırılarak rapor alınabilmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Türk Tıp Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Tıp, Dişhekimliği, Eczacılık, Hemşirelik vb. Sağlık bilimleri alanında Türkiye'de yayımlanan 162 adet dergiye erişim sağlamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

UNIDO

UNIDO endüstriyel istatistik veritabanı imalat sektör verisini içermektedir. INSTAT4, ekonomilerin zaman içindeki yapısal dönüşümünün derinlemesine analizini yapma imkanı sunar. INSTAT2 ise 40 yılı aşkın bir süredir tek bir sınıflandırma standardı ile veri sağlar ve bu da uzun vadeli yapısal analiz yapılabilmesini sağlar. Veritabanı, sanayi üretiminin endeks sayıları da dahil olmak üzere sanayi istatistiklerinin sekiz temel göstergesini içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

Vidobu

Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan 10.000’den fazla video eğitim ve 463 eğitim seti içermektedir. Veritabanına sınırsız erişim için ana ekran üzerinden “üyeliği aktive et” butonu ile bir kereye mahsus olmak kaydı ile şifre almanız gerekmektedir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Arts & Humanities Citation Index (A&HCI)

Arts & Humanities Citation Index, sanat ve beşeri bilimler alanında yayınlanmış dergilerin yer aldığı disiplerlerarası bir atıf indeksidir. Sanat ve beşeri bilimler alanında 1.727'den fazla dergiyi kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index (CPCI-S)

Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities; sanat, ekonomi, tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat, yönetim bilimleri ve sosyoloji gibi disiplinleri içeren bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science - Social Sciences Citation Index (SSCI)

The Social Sciences Citation Index, güncel ve geriye dönük olarak, 50'nin üzerinde disiplini kapsayan 3.230'den fazla sosyal bilimler dergisinden bibliyografik bilgiler, yazar özetlerini içeren bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Web of Science -Conference Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities (CPCI-SSH)

Proceedings Citation Index - Social Science & Humanities; sanat, ekonomi, tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat, yönetim bilimleri ve sosyoloji gibi disiplinleri içeren bir atıf indeksidir

Kampüs Disi Erisim

Web of Science -Science Citation Index (SCI) Expanded

Science Citation Index Expanded ; 1945'ten günümüze bilim ve teknik konularında 9.037'den fazla dergiyi kapsayan bir atıf indeksidir.

Kampüs Disi Erisim

Westlaw Next

Westlaw Next veritabanı, Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya, Hongkong kanunlarını ve mahkeme kararlarını kapsar. Westlaw Next ayrıca birincil hukuk kaynaklarını, analitik kaynakları, uygulama alanı ile ilgili yaklaşımları, dava kaynaklarını, kamu kayıtlarını ve diğer kaynakları. Bu veritabanının içerisinde 1.000'den fazla tam metinli hukuk dergisi bulunmaktadır.

Kampüs Disi Erisim

Westlaw.UK

Westlaw.UK özellikle İngiltere hukukuna ilişkin mevzuat, dergi, kitap, haber ve AB dokümanlarına erişim sağlayan bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Wiley Online Library

Wiley Online Library veritabanı eski sayıları dahil 1.500'den fazla tam metinli dergiyi içerir. Dergiler; işletme, finans, bilgisayar, eğitim, hukuk, matematik, psikoloji ve istatistik konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

World Development Indicators

World Development Indicators tüm dünya ekonomisini kapsayan bir veritabanıdır. Bu veritabanı, 18 ülke grubu ve 225 ülke için 1960 - 2000 yıllarını kapsayan 550'den fazla kalkınma göstergelerini ve zaman dizisi verilerini içerir. Bu veritabanı işletme, finans, bilgisayar, eğitim psikoloji ve istatistik konularını kapsamaktadır.

Kampüs Disi Erisim

WorldTradeLaw

WorldTradeLaw.net güncel ticaret haber ve kaynaklarına erişim sağlamasının yanı sıra, tüm WTO rapor ve tahkim kararlarının özet ve analizleri; güncel anahtar kelime indexi ve uyuşmazlık çözümü tablo ve istatistiklerine erişim sağlayan bir veritabanıdır.

Kampüs Disi Erisim

Yaşam Bilimleri Veritabanı - TÜBİTAK ULAKBİM

Ülkemizde tarım, ormancılık, veterinerlik, biyoloji, vb. alanlarda yayınlanan 56 adet dergiyi içermektedir.

Kampüs Disi Erisim

YÖK Ulusal Tez Merkezi

Bu veritabanı, üniversiteler ve araştırma hastanelerinde hazırlanan yüksek lisans, doktora, tıpta uzmanlık ve sanatta yeterlilik tezlerini içerir. 2007 yılında başlatılan “Elektronik Tez Arşiv Projesi” ile Ulusal Tez Merkezi’nde bulunan basılı tezler, internet üzerinden erişilebilmektedir.

Kampüs Disi Erisim